Proč si objednat opravdu kvalitní tvrzené sklo?

Jaký je rozdíl mezi tvrzeným bezpečnostním sklem pro váš smartphone a bezpečnostní fólií jsme si vysvětlovali v jednom z předchozích článků našeho blogu. Ovšem jedna věc je slova číst a další věcí je přesně vidět reálný výsledek. Podělím se tedy s vámi o můj příběh s mobilním telefonem a neosazením tvrzeného bezpečnostního skla, ale pouze fólie.

 Bez názvu

 

 Jak vidíte na fotografii výše a níže, tak při pádu mého chytrého mobilního telefonu došlo na nejhorší. Praskl displej. Ovšem měl jsem osazenou bezpečnostní fólii. Zde vidíte krásně rozdíl mezi tvrzeným bezpečnostním sklem a fólií. Z fotografie to není patrné, ale fólie je úplně nepoškozena. Jde o to, že tvrzené bezpečnostní sklo při nárazu absorbuje sílu nárazu do sebe a deformuje se. Právě tato deformace způsobuje ten efekt, že vám nepraskne displej. Kvůli tomu došlo k těmto prasklinám na samotném displeji, což také způsobilo včetně nárazu problém s barvami na displeji, protože displej odskočil oproti samotnému vnitřku smartphonu.

 

Jak se vůbec tato situace stala, ptáte se? Jednoduše. V zimním období jsem byl delší čas venku a poté při příchodu k autu jsem měl v jedné ruce klíče a další jsem se pokoušel ze zadní kapsy riflí vytáhnout svůj smartphone. To se povedlo na jedničku, ovšem ve zmrzlé ruce mi telefon sjel a výsledek dopadu smartphonu na zmrzlý asfalt přímo displejem vidíte níže a výše. Proto doporučuji opravdu vybrat si z naší nabídky tvrzených bezpečnostních skel pro váš smartphone! Vícekrát bych tuto chybu neudělal.

 

Autor: Jan Kříž

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.