Jak nalepit tvrzené bezpečnostní sklo na svůj smartphone?

V dnešním článku se podíváme na způsob, jak nalepit ochranné bezpečnostní sklo na svůj smartphone. Rozhodně nemusíte vyhazovat nemalé prostředky za jeho nalepení ve specializovaných obchodech zaměřujících se na mobilní telefony a smartphony. Nalepení bezpečnostní tvrzeného skla je hračka, kterou zvládne i naprostý laik. Stačí jen postupovat dle níže uvedeného a jistě se vám vše podaří na jedničku.

Aplikace na zbrusu nový telefon, který má ještě tovární ochrannou fólii, je jednoduší v tom, že nemusíte ze svého smartphonu odstraňovat nečistoty. Jestliže pro vás platí varianta výměny nového bezpečnostního tvrzeného skla za původní, nebo na již používaný displej, pak součástí balení od nás dostanete čistící ubrousek, který je napuštěn čistícím roztokem a je označen jedničkou. Dbejte na to, abyste displej vyleštili k naprosté dokonalosti, abyste na podkladu neměli jediné smítko prachu, či mastnotu od otisku prstů, nebo třeba kapek potu. Po dokonalém vyčištění displeje přichází na řadu aplikace druhého ubrousku, díky kterému vyčistíte po vlhčeném ubrousku displej do sucha. Dejte pozor, aby při tomto kroku vám na displej nenapadal prach, a proto je dobré aplikaci tvrzeného bezpečnostního skla pro váš smartphone dělat v místnosti, kde nemáte takovou prašnost, jako například koupelna, apod.

Velice důležitým krokem je uchopení nového tvrzeného skla do ruky. Musíte ho držet za okraje a nikdy by se vám nemělo stát, že při sundávání ochranné fólie vám tvrzené sklo upadne, nebo sklouzne, a vy pak na spodní stranu dostanete prach, či mastnotu z prstů. Tato situace se mi jednou povedla a vyřešil jsem celou věc tak, že jsem tvrzené bezpečnostní sklo umyl pod vodou se směsí mýdla. Díky tomu se mi podařilo prach a nečistoty z tvrzeného skla dostat z 95% a po usušení jsem mohl aplikovat na svůj smartphone.

Poslední krok spočívá v tom, že sklo vystředíte. Někdo začíná od vrchu přední kamerou a někdo od spodku navigačními tlačítky. Toto je čistě na vás a postupujte tak, aby to pro vás bylo pohodlné. Po přesném vystředění tvrzeného bezpečnostního skla buďto vršek, či spodek, položte a pomalu pokládejte zbytek. Ihned, jak máte toto provedeno, tak klepněte prstem doprostřed displeje a tím se začne tvrzené sklo samo přisávat k displeji a eliminujete tím vznik nechtěných vzduchových bublin.

Tím máte hotovo a váš smartphone je plně chráněn. Určitě to není tak složité, jak jste si mysleli, že?

Autor: Jan Kříž

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.