„Statistika nuda je, avšak má cenné údaje“ – aneb co hrozí nejčastěji vašemu smartphonu?

Nejhorším poškozením u smartphonů je vniknutí kapaliny dovnitř přístroje. Tím si zaručíte, že oblíbeného pomocníka budete muset vyměnit. Ovšem v těsném závěsu je poškození displeje, což vám potvrdí jakákoli pojišťovna, nezávislý průzkum, či nezávislé statistiky. Nejvíce poškozených displejů mají majitelé smartphonů v Indii. Za to může jednak větší počet obyvatel dané země, momentální rozmach elektronických zařízení pro chudší vrstvy obyvatelstva, tak prostředí, ve kterém jsou smartphony používány. Zajímavé statisticky je, že nejméně rozbitých displejů hlásí USA a v prodejích tvrzených bezpečnostních skel mohou porazit jakoukoli zemi. Je to přeci jenom jednoduché! Naše tvrzené bezpečnostní sklo vám zaručí, že ochrání váš displej jednak proti škrábancům, které vznikají používáním smartphonu denně, a to i dáním do kapsy hrubšího materiálu kalhot, ale také proti tlaku na displej například drobným sednutím, když máte mobil v zadní kapse kalhot, nebo absorbuje nárazy vzniklé při pádu na asfalt, štěrk apod.

Co je neméně zajímavé je fakt, že 42 % respondentů svůj prasklý displej vůbec neřeší kvůli pořizovací ceně smartphonu a nákladům na výměnu displeje a dále až 23 % oslovených respondentů uvedlo, že mají zkušenost s pořezanými prsty od střepů takto poškozeného displeje. Přitom při poškození tvrzeného bezpečnostního skla od nás k tomuto nemůže dojít, protože úlomky skla se drží přilepeny k sobě a při slepení takto poškozeného bezpečnostního skla vám ani jediný úlomek nezůstane na displeji.

Mezi nejčastější způsobené pády kraluje pád z ruky v 50 % případů, pád z kapsy má až 30 % a nedbalý pád ze stolu, či klínu, kdy toto neslyšíte a poté si na mobil šlápnete dosahuje závratných 27 %. Pro zajímavost, tak pád smartphonu při pořizování selfie dosahuje pouze 7 %.

A čím uzavřeme tuto statistiku? Dvěma perličkami. 5 % respondentů uvedlo, že si svůj displej smartphonu poškodilo při použití jako ochranné zbraně a 7 % respondentů uvedlo, že by raději viděli svojí nahou fotku veřejně na sociálních sítích, než abyste viděli jejich prasklý displej u drahého smartphonu.

Buďte chytří a pořiďte si pro svůj smartphone bezpečnostní tvrzené sklo od nás. Nebudete litovat.

Autor: Jan Kříž

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.