Blog

Proč si vybrat tvrzené bezpečnostní sklo s označením 2.5D, jestliže vlastním smarphone s plochým displejem?

Pokud jste vlastníkem smartphonu s plochým displejem, tak jste na našich stránkách nalezli tvrzená bezpečnostní skla s označením 2.5D. Lámete si hlavu, co toto označení znamená? Tak v tomto článku naleznete odpověď.

Tvrzená bezpečnostní skla v naší nabídce pro smartphony s označením 2.5D jsou taková bezpečnostní skla, která se vyznačují zaoblenými hranami. Tyto hrany jsou pro vlastníky smartphonů s plochým displejem daleko příjemnější na dotek a klasická skla označovaná 2D, nebo bez označení, jsou tvrzená bezpečnostní skla s pravoúhlými hranami. Nejenom příjemnější pocit při přechodu z kraje bezpečnostního tvrzeného skla u vašeho smartphonu nabízí 2.5D efekt, ale také daleko příjemnější vzhled. Je tedy opravdu dobré si takovéto bezpečnostní sklo na vašeho mobilního rádce a poradce pořídit, oproti klasickému 2D tvrzenému bezpečnostnímu sklu. S výsledným efektem budete daleko více spokojenější a tím bude omezenější pocitová přítomnost tvrzeného bezpečnostního skla na vašem smartphonu s plochým displejem. 

Jistě vás napadne otázka, zda ohledně vlastností takovéhoto tvrzeného bezpečnostního skla je vše na stejné úrovni, jako u klasického. Můžeme vás ubezpečit, že 2.5D efekt nabízí úplně stejné bezpečnostní vlastnosti vašemu smartponu jako klasické tvrzené sklo. Stále máte třídu tvrdosti 9H, krásnou čirost bezpečnostního tvrzeného skla, takže se nemusíte bát, že by vám tvrzené bezpečnostní sklo omezovalo pohled na displej, či funkčnost dotyku. Podívejte se tedy do naší nabídky a vyhledejte přímo váš smartphone. Jednoduše se tak dozvíte, zda pro tento váš model máme připravená tvrzená bezpečnostní skla se zmiňovaným 2.5D efektem.

Autor: Jan Kříž

Proč si objednat opravdu kvalitní tvrzené sklo?

Jaký je rozdíl mezi tvrzeným bezpečnostním sklem pro váš smartphone a bezpečnostní fólií jsme si vysvětlovali v jednom z předchozích článků našeho blogu. Ovšem jedna věc je slova číst a další věcí je přesně vidět reálný výsledek. Podělím se tedy s vámi o můj příběh s mobilním telefonem a neosazením tvrzeného bezpečnostního skla, ale pouze fólie.

 Bez názvu

 

 Jak vidíte na fotografii výše a níže, tak při pádu mého chytrého mobilního telefonu došlo na nejhorší. Praskl displej. Ovšem měl jsem osazenou bezpečnostní fólii. Zde vidíte krásně rozdíl mezi tvrzeným bezpečnostním sklem a fólií. Z fotografie to není patrné, ale fólie je úplně nepoškozena. Jde o to, že tvrzené bezpečnostní sklo při nárazu absorbuje sílu nárazu do sebe a deformuje se. Právě tato deformace způsobuje ten efekt, že vám nepraskne displej. Kvůli tomu došlo k těmto prasklinám na samotném displeji, což také způsobilo včetně nárazu problém s barvami na displeji, protože displej odskočil oproti samotnému vnitřku smartphonu.

 

Jak se vůbec tato situace stala, ptáte se? Jednoduše. V zimním období jsem byl delší čas venku a poté při příchodu k autu jsem měl v jedné ruce klíče a další jsem se pokoušel ze zadní kapsy riflí vytáhnout svůj smartphone. To se povedlo na jedničku, ovšem ve zmrzlé ruce mi telefon sjel a výsledek dopadu smartphonu na zmrzlý asfalt přímo displejem vidíte níže a výše. Proto doporučuji opravdu vybrat si z naší nabídky tvrzených bezpečnostních skel pro váš smartphone! Vícekrát bych tuto chybu neudělal.

 

Autor: Jan Kříž

Jaký je rozdíl mezi ochranou fólií a tvrzeným bezpečnostním sklem?

                Již z dřívějška jste jistě zaregistrovali, že existují ochranné fólie pro vaše smartphony a jistě si říkáte, jakou ochranu tedy vlastně zvolit? Zda věřit staršímu provedení formou ochranné fólie, anebo zainvestovat o trochu víc prostředků a zakoupit naše ochranné tvrzeného bezpečnostní sklo? V tomto článku veškeré potřebné informace získáte.

Ochranné fólie na smartphony byly na trhu ihned s boomem smartphonů. Tyto základní ochranné fólie ochrání váš chytrý mobilní telefon jenom proti škrábancům, a to ještě těm lehkým. Jejich struktura není tak silná a ochranná, jako u našich bezpečnostních tvrzených skel a také jejich aplikace je o hodně složitější a je zde větší riziko tvoření vzduchových bublin, které když na svém displeji ponecháte, tak jednak kazí dojem z celého přístroje, ale také vás mohou omezovat v dotyku a displej nemusí správně na vaše pokyny reagovat. Ochranná fólie také nevydrží pád na zem, štěrk apod. a nezvládají tlak, který může být na displej vyvíjen, když si třeba při vložení vašeho smartphonu do zadní kapsy kalhot na něj sednete. Celkově se tedy jedná o levnou variantu zabezpečení, kterou spíše volí lidé, kteří mají mobil defacto jako pevný telefon na skříni, na stole apod. a není tedy smartphone používám v prostředí, kde by mu mohlo být ublíženo. Pozor! Nikdy neberte jako ochranu standardní fólie, se kterými rozbalíte váš smartphone z krabice při zakoupení! Tyto fólie jsou pouze jako ochrana displeje při přepravě a nemají skoro žádné bezpečnostní vlastnosti ani proti základním škrábancům, pokud tedy výrobce neuvádí v návodu k obsluze jiné informace.

Autor: Jan Kříž

„Statistika nuda je, avšak má cenné údaje“ – aneb co hrozí nejčastěji vašemu smartphonu?

Nejhorším poškozením u smartphonů je vniknutí kapaliny dovnitř přístroje. Tím si zaručíte, že oblíbeného pomocníka budete muset vyměnit. Ovšem v těsném závěsu je poškození displeje, což vám potvrdí jakákoli pojišťovna, nezávislý průzkum, či nezávislé statistiky. Nejvíce poškozených displejů mají majitelé smartphonů v Indii. Za to může jednak větší počet obyvatel dané země, momentální rozmach elektronických zařízení pro chudší vrstvy obyvatelstva, tak prostředí, ve kterém jsou smartphony používány. Zajímavé statisticky je, že nejméně rozbitých displejů hlásí USA a v prodejích tvrzených bezpečnostních skel mohou porazit jakoukoli zemi. Je to přeci jenom jednoduché! Naše tvrzené bezpečnostní sklo vám zaručí, že ochrání váš displej jednak proti škrábancům, které vznikají používáním smartphonu denně, a to i dáním do kapsy hrubšího materiálu kalhot, ale také proti tlaku na displej například drobným sednutím, když máte mobil v zadní kapse kalhot, nebo absorbuje nárazy vzniklé při pádu na asfalt, štěrk apod.

Co je neméně zajímavé je fakt, že 42 % respondentů svůj prasklý displej vůbec neřeší kvůli pořizovací ceně smartphonu a nákladům na výměnu displeje a dále až 23 % oslovených respondentů uvedlo, že mají zkušenost s pořezanými prsty od střepů takto poškozeného displeje. Přitom při poškození tvrzeného bezpečnostního skla od nás k tomuto nemůže dojít, protože úlomky skla se drží přilepeny k sobě a při slepení takto poškozeného bezpečnostního skla vám ani jediný úlomek nezůstane na displeji.

Mezi nejčastější způsobené pády kraluje pád z ruky v 50 % případů, pád z kapsy má až 30 % a nedbalý pád ze stolu, či klínu, kdy toto neslyšíte a poté si na mobil šlápnete dosahuje závratných 27 %. Pro zajímavost, tak pád smartphonu při pořizování selfie dosahuje pouze 7 %.

A čím uzavřeme tuto statistiku? Dvěma perličkami. 5 % respondentů uvedlo, že si svůj displej smartphonu poškodilo při použití jako ochranné zbraně a 7 % respondentů uvedlo, že by raději viděli svojí nahou fotku veřejně na sociálních sítích, než abyste viděli jejich prasklý displej u drahého smartphonu.

Buďte chytří a pořiďte si pro svůj smartphone bezpečnostní tvrzené sklo od nás. Nebudete litovat.

Autor: Jan Kříž

Jak nalepit tvrzené bezpečnostní sklo na svůj smartphone?

V dnešním článku se podíváme na způsob, jak nalepit ochranné bezpečnostní sklo na svůj smartphone. Rozhodně nemusíte vyhazovat nemalé prostředky za jeho nalepení ve specializovaných obchodech zaměřujících se na mobilní telefony a smartphony. Nalepení bezpečnostní tvrzeného skla je hračka, kterou zvládne i naprostý laik. Stačí jen postupovat dle níže uvedeného a jistě se vám vše podaří na jedničku.

Aplikace na zbrusu nový telefon, který má ještě tovární ochrannou fólii, je jednoduší v tom, že nemusíte ze svého smartphonu odstraňovat nečistoty. Jestliže pro vás platí varianta výměny nového bezpečnostního tvrzeného skla za původní, nebo na již používaný displej, pak součástí balení od nás dostanete čistící ubrousek, který je napuštěn čistícím roztokem a je označen jedničkou. Dbejte na to, abyste displej vyleštili k naprosté dokonalosti, abyste na podkladu neměli jediné smítko prachu, či mastnotu od otisku prstů, nebo třeba kapek potu. Po dokonalém vyčištění displeje přichází na řadu aplikace druhého ubrousku, díky kterému vyčistíte po vlhčeném ubrousku displej do sucha. Dejte pozor, aby při tomto kroku vám na displej nenapadal prach, a proto je dobré aplikaci tvrzeného bezpečnostního skla pro váš smartphone dělat v místnosti, kde nemáte takovou prašnost, jako například koupelna, apod.

Velice důležitým krokem je uchopení nového tvrzeného skla do ruky. Musíte ho držet za okraje a nikdy by se vám nemělo stát, že při sundávání ochranné fólie vám tvrzené sklo upadne, nebo sklouzne, a vy pak na spodní stranu dostanete prach, či mastnotu z prstů. Tato situace se mi jednou povedla a vyřešil jsem celou věc tak, že jsem tvrzené bezpečnostní sklo umyl pod vodou se směsí mýdla. Díky tomu se mi podařilo prach a nečistoty z tvrzeného skla dostat z 95% a po usušení jsem mohl aplikovat na svůj smartphone.

Poslední krok spočívá v tom, že sklo vystředíte. Někdo začíná od vrchu přední kamerou a někdo od spodku navigačními tlačítky. Toto je čistě na vás a postupujte tak, aby to pro vás bylo pohodlné. Po přesném vystředění tvrzeného bezpečnostního skla buďto vršek, či spodek, položte a pomalu pokládejte zbytek. Ihned, jak máte toto provedeno, tak klepněte prstem doprostřed displeje a tím se začne tvrzené sklo samo přisávat k displeji a eliminujete tím vznik nechtěných vzduchových bublin.

Tím máte hotovo a váš smartphone je plně chráněn. Určitě to není tak složité, jak jste si mysleli, že?

Autor: Jan Kříž

Jak se vyrábí tvrzené sklo pro mobilní telefony?

Každý z vás již minimálně slyšel o tvrzeném mobilním skle, které chrání displej smartphonu před rozbitím pádem, nárazem, či poškrábáním například klíči. Jistě víte, jak je jednoduché při dnešních rozměrech smartphonů si dát do jedné kapsy jak oblíbeného elektronického pomocníka, ale také klíče, a právě na tyto případy je výhoda mít naše tvrzené sklo, aby nedošlo k újmě na samotném displeji. Ovšem málo kdo ví, jak toto tvrzené sklo vzniká a z čeho se skládá. To vám dnes obecně popíši v tomto článku.

Tvrzené sklo pro smartphony je vlastně další sklo navíc, podobné, jako bezpečnostní sklo ve výlohách obchodů. Hlavní podstatou výroby tvrzených skel pro smartphony je kalení, kdy dochází v ohřátí skla na teplotu převyšující 600  ͦC. Při dosažení této teploty dochází k prudkému ochlazení skla a to vysokotlakým vzduchem, ovšem pouze na povrchu. Ve vnitřku je tvrzené sklo stále teplé a díky tomu vzniká vnitřní tažné pnutí, které způsobuje tlakové napětí na povrchu. Díky těmto procesům má vzniklé sklo jedinečnou pevnost v ohybu, proti nárazům, apod. a to je právě důvod, proč si kupujete tvrzená skla pro své mobilní telefony. Bezpečnost v případě rozbití také jistě oceníte a ta spočívá v tom, že při deformaci skla se sklo rozpadne na neostré střípky a vy se tak nemůžete o úlomky poranit, což je hodně důležité u menších dětí.

P1030281

Čirost tvrzeného mobilního skla zaručuje výborné ovládací schopnosti dotykových prvků, takže gesta fungují stejně tak, jako kdybyste ochranné tvrzené sklo na mobilním telefonu neměli. Nezní to tak složitě, že? I když to tak vypadá, tak roky vývoje jsou zde jasně znát a díky tomu se nemusíme bát, že váš smartphone v nehostinném prostředí dojde k úhoně.

 

Autor: Jan Kříž

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.